Powrót do Nowego Jorku 1

Wygląda na to że zapomniałam zupełnie o blogu, ale nic bardziej mylnego! W Toronto lato pełną parą, temperatura w dzień nie spada poniżej 23C a ja cały czas mam świadomość że zima kiedyś nadejdzie więc zamiast pisać staram się korzystać ze słońca!

W ciągu ostatnich tygodni miałam okazje być kilka razy w Nowy Jorku! Miasto marzeń jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. „Centrum świata” jeżeli czegoś nie można tam dostać to znaczy że nie istnieje. Każdy z nas zna je doskonale chociażby z reklam filmów czy seriali.

Podczas pierwszej wizyty na waszej liście na pewno powinny się znaleźć:

Skyline Manhattanu oraz samą wyspę, można podziwiać na wiele sposobów.

  1. Widziany ze Staten Island Ferry  (darmowy prom który łączy Staten Island z Manhattanem i działa 24h na dobę ). Chociaż od kiedy wybudowali One World, Manhattan nie wydaje się już taki wysoki.
  2. Dumbo, skwerek po drugiej stronie wyspy zaraz przy moście Brooklińskim. Idealny na wieczony piknik z butelką wina. Ale uważajcie picie na ulicach NYC jest nielegalne!
  3. Rejs po East River.

Statua Wolności: Można ją zobaczyć na dwa sposoby, zarezerwować zorganizowaną wycieczkę na przykład tutaj. Lub zupełnie za darmo z wyżej wymienionego już SIF, ale już nie tak blisko. Można też podczas lotu helikopterem ale o tym niech piszą Ci co nie boją się latać ;).

Wall Street: Nie, nie, nie wcale nie jest to jakaś ekskluzywna dzielnica gdzie możn spotkać tylko śpieszących się do pracy biznesmenów w garniturach za kilka tysięcy zielonych. Ulica jak każda inna na Manhattanie, ale warto się nią przejść chociażby po to żeby zrobić sobie zdjęcie ze słynnym „Charging Bull” . Aby jednak się do niego dostać trzeba odstać swoje w kolejce.

Zaraz obok znajduje się „Hall Federalny” przypominający rzymski Panteon. W przeszklonych gablotach znajdują się Konstytucja, zawierająca jej poprawki Karta Praw Stanów Zjednoczonych oraz Biblia na którą przysięgał sam George Washington.

Jeden z Tarasów Widokowych: Uważam że stary dobry Empire State Building został w cieniu pozostałych dwóch. Z Top of the Rock można podziwiać nie tylko panoramę Manhattanu ale również sam Empire State Building, a czym byłyby zdjęcia miasta które nigdy nie śpi, bez jego najbardziej charakterystycznego budynku w tle? A co z nowym One World? Sami musicie zobaczyć, robi wrażenie!

Teatry na Broadwayu: Są usytuowane pomiędzy 6 i 8 Aleją, 40 i 54 ulicą oraz w Lincoln Center. Ceny są wysokie ale jak się dobrze poszuka to można trafić na bardzo dobre okazje.

Central Park:  Najpopularniejszy park w na świecie zachwyca czymś innym o każdej porze roku. Warto poświęcić co najmniej pół dnia na jego zwiedzanie, kupić kanapkę z pastrami oraz coś do picia w jednym z wielu Deli, usiąść wygodnie na trawie oraz rozkoszować się naturą oraz życiem nowojorczyków!

Times Square: Jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie, wiecznie zatłoczone, wiecznie coś się dzieje, oślepiające światła które migają z każdej strony reklamując to co akurat jest na topie. Można kochać to miejsce lub nienawidzić, można też  powiedzieć coś głupiego nie myśląc i siedzieć w jednej z najlepszych knajp w mieście i być najbardziej nieszczęśliwą osobą pod słońcem…

 

One thought on “Powrót do Nowego Jorku 1

  1. Dzięki za subiektywne opinie na temat Nowego Jorku :) Właśnie tego nam brakuje – nie podkoloryzowanych tekstów reklamowych biur podróży i stron internetowych, ale osobistych doświadczeń zwykłych ludzi :)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s