Pierwszy raz z Kanadyjczykiem ;)

W Kanadzie prawo do opieki zdrowotnej nie przysługuje od pierwszego dnia.  W Ontario aby mieć prawo do korzystania z publicznej służby zdrowia trzeba spełnić kilka podstawowych wymogów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.  Z racji tego że jeszcze kilka tygodni temu byłam w Europie mi również takie prawo jeszcze nie przysługuje.

Wczoraj wybrałam się do tak zwanej ” Walk in Clinic”. Jest to klinika do której można się wybrać bez wcześniejszego umawiania i po prostu poczekać na pierwszego lepszego dostępnego lekarza rodzinnego.  Pani z rejestracji, zanim jeszcze powiedziałam po co przyszłam, kazała mi zapłacić 75 dolarów kanadyjskich, po czym zapytała jakimi językami się posługuje oraz dała do wypełnienia ankietę. O dziwno nie pytali tam o przebyte choroby czy zażywane leki ale o adres email, adres do korespondencji i telefon ;) Od razu zostałam poinformowana że obowiązuje zasada „Jedna wizyta, jeden problem, jedno pytanie”.

Nie musiałam czekać zbyt długo, po czym odebrała mnie pielęgniarka o azjatyckich rysach twarzy, nie miała na sobie żadnego charakterystycznego ubrania, raczej strój sportowy. Zanim jeszcze powiedziałam o co mi chodzi, zaprowadziła mnie do gabinetu który do najładniejszych nie należał ale był czysty. Nic wspólnego z tymi klinikami które widzimy w serialach, takie kliniki widziałam jak na razie tylko w Amsterdamie, ale jeszcze dużo mam do zobaczenia!  Pielęgniarka zmierzyła mi ciśnienie, po staremu, czyli pompując powietrze ręcznie :) Niby nic nadzwyczajnego jednak , zrobiłam oczy jak pięć złoty.

Chwile później pojawił się lekarz, nie podał mi ręki i się nie przedstawił tak jak w Amsterdamie, za to w ciągu 5 minut przepisał receptę na to o co poprosiłam, bez dodatkowych pytań :) W ten o to sposób zaliczyłam swój pierwszy raz u Kanadyjskiego lekarza :)

2 thoughts on “Pierwszy raz z Kanadyjczykiem ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s