Dinant – Skarb Belgów

Belgię od zawsze wyobrażałam sobie tak jak taką drugą Holandię. Kiedy wybrałam się tam po raz pierwszy,  kilka kilometrów przed granicą belgijsko- holenderską, mąż stwierdził że tam „i tak nic nie ma, a siedziba Unii Europejskiej jest w Brukseli żeby Belgowie też coś z życia mieli bo inaczej nikt by tam nie jechał”.

No i co? Zaraz po przekroczeniu granicy jak zwykle się rozczarowałam i jak zwykle nie zadowolona!. Trawa nie przystrzyżona jak od linijki, graffiti na murach, znaki drogowe brudne, a domy przy autostradzie podobne do tych w zachodniej Polsce.

Antwerpia ma ładny Rynek i stare kamieniczki, Gandawa to samo tyle że jeszcze jest tam kilka kanałów, na kimś kto mieszkał w Amsterdamie, nie robi to żadnego wrażenia…

Mimo wszystko mój ostatni weekend na starym kontynencie postanowiłam spędzić właśnie w Belgii. Wybór padł na Dinant, małe malownicze miasteczko w walońskiej części kraju, otoczone górami i lasami,które mnie zauroczyło! To właśnie w tym mieście urodził się Adolphe Sax, konstruktor saksofonu. Na jego cześć w całym miasteczku można znaleźć ozdobne kolorowe saksofony różnej wielkości, jest ich najwięcej przy moście prowadzącym do gotyckiej Katedry Notre Dame .

Główną atrakcją jest Cytadela, na którą można się dostać kolejką linową (ok 7 euro za osobę dorosłą) lub pokonując 400 schodów. Jak ktoś się boi wysokości i dodatkowo jest leniwy to nie wiem co gorsze :).  Jednak cudowny widok rekompensuje wszystko!

Zdecydowanie polecam na jednodniową wycieczkę przy okazji zwiedzania Brukseli, lub po prostu na romantyczny weekend we dwoje. Bo jak to powiedział mój Brazylijski znajomy poznany we Frankfurcie, nie ważne gdzie tylko z kim i jak :)

5 thoughts on “Dinant – Skarb Belgów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s