Moje top 5 w Holandii

Pamiętam jakby to było wczoraj kiedy po raz pierwszy postawiłam swoją stopę w Holandii. Zaraz po przekroczeniu granicy zaczęło padać, trawa była jakaś taka bardziej zielona a na stacji paliw więcej kartonów mleka niż puszek piwa w monopolowym. Od tamtego dnia minęło wiele czasu, wiele się wydarzyło, bilety do domu kupione, i to w jedną stronę! A więc już tu nie mieszkam,  jestem zwykłą turystką, czas się pożegnać, i nie na chwilę, na długo, może na zawsze.

Z wielkim sentymentem stworzyłam listę 5 miejsc które każdy powinien zobaczyć w Holandii.

 5. Zaanse Schans: Niedaleko stolicy, kwintesencja kraju, Holandia jak z obrazka, charakterystyczne domki otoczone kanałami,  i słynne wiatraki, niektóre z nich działają do dzisiaj.

IMG_5704

4. Girthorn : Ta miejscowość to prawdziwa Wenecja północy, domki znajdują się na małych wysepkach a mieszkańcy poruszają się łódkami lub w ostateczności rowerami.

12321444_10156734759955471_5936872408545104327_n

3.Marken: Niedaleko stolicy, kolejne miasteczko które wygląda jak z pocztówki, wiosną i latem przed jednym z domów blisko przystani, starsza Pani robi na miejscu najlepsze na świecie „Poffertjes” czyli tradycyjne holenderskie mini naleśniki, które wraz z domowym masłem i cukrem pudrem dosłownie rozpływają się w ustach.

IMG_5855

2.Delft:Najpiękniejsze miasto w Holandii, na środku Rynku znajdziecie sklepy z pamiątkami i z niebieską porcelaną, restauracje oraz wiele innych atrakcji.

IMG_20151205_135758

1. Amsterdam: O stolicy już raz pisałam. Nie ma sensu po raz kolejny  pisać o mojej ulubionej restauracji, przystanku metro lub sklepie ze świeżymi warzywami. Każdy powinien chociaż raz zakochać się w tym mieście, a jak to powiedziała moja dobra koleżanka „Najlepsze są historie o miłości której przeznaczeniem jest koniec”.

IMG_5918

7 thoughts on “Moje top 5 w Holandii

  1. Pani Agnieszko, aż chce się jechać do Holandii czytając Pani posty. Jak to mówią w Brazylii „Sem amor não morre quando você ama o amor verdadeiro”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s