Śniadanie w Zupa’s

W ostatni dzień mojego pobytu w Toronto zostałam zaproszona na śniadanie. Zazwyczaj rano nie mam apetytu. Ale tego dnia postanowiłam zjeść coś dużego, w końcu to ostatnie śniadanie przed lotem, a jak lot to wiadomo, śmierć gwarantowana!

Zupa’s to mała knajpka w samym centrum Toronto, mieszkańcy mówią że jest tam od zawsze. Czyli od początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, wtedy stołowali się tam robotnicy i pracownicy okolicznych magazynów. Dzisiaj przychodzą tam głownie pracownicy okolicznych biurowców, w pełnym garniturze.

Miejsce jest stare, bardzo stare, ściany są brudne, krzesła mają porwaną tapicerkę i nie wszystkie są takie same, a stoły są pokryte niebieską cerata i przeźroczystą folią. Zaraz przy wejściu stała lodówka, tak brudna że modliłam się aby mi czegoś z niej nie zaserwowali. Normalnie bym wyszła ale skoro i tak miałam umrzeć w samolocie to już nie miało znaczenia…

Ku mojemu zaskoczeniu jedzenie które nam zaserwowali było naprawdę dobre, mimo że już wcześniej próbowałam, nigdy bym nie pomyślała że dobrze wysmażony boczek polany bardzo słodkim syropem klonowym może tak smakować. Do tego kiełbaski, jajka sadzone, pieczone ziemniaki, i przepyszny naleśnik z wody i proszku ;-). Porcja również była bardzo duża, po raz kolejny jadłam już na Islandii, gdzie udało mi się kupić najlepszą na świecie czekoladę. Pracownik lotniska nie był zachwycony gdy zapytałam o cenę w pięciu różnych walutach a następnie zapłaciłam kartą płatniczą. Islandzkie pieniądze na żywo widziałam dopiero w Amsterdamie ;-)

Jeżeli będziecie kiedyś w Toronto zdecydowanie polecam Zupa’s. A na Islandii czekoladę !

 

One thought on “Śniadanie w Zupa’s

  1. W Warszawie jest taki bar mleczny na Starówce. Cerata na stołach, krzesełka jak w szkole, naczynia z PRL-u i cały czas kolejka. Bardzo fajny klimat :)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s