Dlaczego obraziłam się na Holandię?

Kiedy kilkanaście godzin temu mój samolot wylądował na lotnisku Schiphol, zaraz po wyjściu z samolotu rzuciłam bagaż podręczny i cieszyłam się jak dziecko bo przed oczami miałam „kilka samolotów i wieże kontroli lotów” no ale to Holandia!

Niestety ponad półtora roku temu było zupełnie inaczej. W Amsterdamie znalezienie mieszkania  graniczy z cudem, ale udało się mimo że z okna widziałam tabliczkę z napisem koniec Amsterdamu. Angielski zna każdy ale do pracy biurowej w większości przypadków wymagają holenderskiego (no chyba że jesteś wysoko specjalizowanym pracownikiem). Kiedy po raz kolejny usłyszałam że jestem idealnym kandydatem ale wybrali kogoś innego, zapisałam się na kurs językowy. A tam dowiedziałam się że zanim będę mówić na tyle biegle aby gdzieś pracować minie kilka lat. Mąż zmęczony po pracy, na imprezowanie ochoty brak, znajomych też brak, za oknem deszcz na przemian z deszczem, a ofertę sklepów znałam już na pamięć.  To wszystko przez Holandię!

Z czasem pojawiła się praca w wymarzonej firmie, a wraz z nią znajomi którzy zamiast robić na złość „bo to zabawne”, kupowali bilety lotnicze na mój ślub, 2 minuty po otrzymaniu zaproszenia. A wraz z wypłatą podróże do okolicznych miejscowości które wyglądały jak z bajki, kolacje w małych restauracjach w których zaledwie mieszczą się 3 stoliki ale właściciel i tak jest bogaty, a nawet picie polskiej Soplicy na czerwonej ulicy.  I tak o to zakochałam się w tym kraju beż pamięci! A kiedy już nie potrafiłam zasnąć bez dźwięku uderzających kropli deszczu o parapet, pojawiła się Kanada, a tej Pani się nie odmawia, bo drugi raz może już nie przyjść w odwiedziny. Jak to mówi mąż „Holandii nie zamykają, a tam zawsze można wrócić”. Oby!

A już jutro „Co mają Holendrzy czego Kanadyjczycy mogą im tylko zazdrościć?

Fotografie zostały zrobione przez Krzysztofa Antończaka.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s