Bar – Na żywo

Mąż wyjdzie z pracy dopiero za godzinę, nie opłaca mi się iść do domu, mimo że przez chwilę mamy aż dwa i to w samym Toronto Downtown. Postanowiłam więc wejść sama do pubu, usiadłam przy barze i zamówiłam zimne piwo, te od sąsiadów, moje ulubione. Z tego co wiem w Polsce, kobiecie tak nie wypada. Czy może czasy się zmieniają i już można?

Miejsce wygląda tak jak bar w którym rozgrywa się akcja filmu „Wygrane marzenia”, co prawda kelnerki nie tańczą na barze, ale za kilka godzin będą. Jedna z nich sama mi o tym opowiedziała w naszym ojczystym języku.

W całym pomieszczeniu pachnie skrzydełkami w sosie Buffalo. Miesiąc mieszkania w Toronto i potrafię odróżniać sosy po zapachu. Po mojej prawej siedzi mężczyzna. Ma na sobie koszule w krate’ oraz buty i czapke z daszkiem z mapą Teksasu. Po lewej inny mężczyzna ten wyglądem przypomina jakiegoś ” Jefe” meksykańskiego kartelu. Jeżeli sygnet który ma na palcu jest prawdziwy to gdybym go sprzedała zapewne mogłabym kupić sobie dom w Dolinie Krzemowej.

Kilka rzędów dalej siedzi dwóch policjantów, nie, nie mają ciemnego koloru skóry ale bugery które zamówili z pewnością nakarmiłyby wielodzietną rodzinę.  Do stolika za moimi plecami właśnie usiadło dwóch lekarzy, są w pełnym stroju „roboczym” chociaż chyba już po pracy bo zamówili piwo. Co łączy tych wszystkich ludzi?

Superbowl, każdy o tym mówi mimo że nie jesteśmy w Usa. A kiedy w niedziele Ameryka zasiądzie przed telewizorami ja będę wracać do Europy, nie na długo, ale z przymusu. I pomyśleć że jeszcze 4 tygodnie temu o tym marzyłam. Tak więc uważajcie o czym marzycie bo jeszcze się spełni.

*Post był pisany wczoraj ok 19.00 czasu lokalnego.

4 thoughts on “Bar – Na żywo

  1. Pierwszy raz tu jestem. Chyba… Pierwszy. Na pewno mi się spodobało i będę zaglądać. Ten wpis czytałam, jak dobrą książkę! Głodna jestem kolejnych fragmentów! Skąd to negatywne nastawienie w powrocie do PL?

    Polubienie

    1. Nie wracam do Polski, tylko do Amsterdamu, na krótką chwilę, ale będę sama i trzeba lecieć samolotem, kilka razy przez ocean a tego się panicznie boję. Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam!

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s