Kanadyjczycy – Pierwsze wrażenia

Po zaledwie 4 dniach w Kanadzie o jej mieszkańcach nie wiem praktycznie nic. Ale mówią że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne i bardzo ciężko je zmienić. Jak radzą sobie mieszkańcy Toronto?

Nie licząc tych w samolocie, pierwszych Kanadyjczyków spotkaliśmy w urzędzie imigracyjnym. Bez większego problemu otrzymaliśmy wszystkie dokumenty. Czarnoskóry mężczyzna siedzący obok nas niestety nie miał tyle szczęścia. Urzędnicy cierpliwie mu tłumaczyli że musi wrócić do swojego kraju, nie skuli go ponieważ nie był agresywny, nawet zaoferowali jedzenie i picie. Ciekawe jak by to wyglądało u sąsiada? ;-)

O tym że Kanadyjczycy za wszystko i wszystkich przepraszają słyszałam ale byłam przekonana że to stereotyp. W naszym tymczasowym apartamencie coś się zepsuło, zarządca wysłał więc osobę która miała się zająć usterką. Nauczona przez Holendrów, że pracuje się maksymalnie do 17-tej, kiedy ok 19-tej usłyszałam dzwonek do drzwi, schowałam się pod kołdrą i udawałam że mnie nie ma, niestety Pan klucze miał i sobie otworzył. Jak zobaczył że ktoś jest w domu przeprosił mnie tyle razy że z tego wszystkiego ja też go przeprosiłam za to że on przeprasza.

Dzisiaj miałam okazję odwiedzić centrum handlowe, w małym sklepie pełnym ludzi aż siedmiu sprzedawców do mnie zagadało, jeden nawet nawiązał długą konwersacje na temat miejsc w których mieszkałam. Mam wrażenie że jeden kanadyjski sprzedawca wyrobiłby w Europie miesięczną normę w dzień.

Udało mi się również wysłać list polecony do Polski chociaż nie należało to do najłatwiejszych zadań. Kiedy dumna z siebie wróciłam do apartamentu w lobby czekała na mnie uprzejma Pani z poczty, z moim własnym telefonem. Zapomniałam o nim przy jej okienku, a adres miała na odwrocie listu. Miło!

Jak tylko się wspomni że się dopiero przyjechało od razu mówią „Welcome to Canada” wydaje mi się że są szczerzy.

One thought on “Kanadyjczycy – Pierwsze wrażenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s