Toronto- pierwsze wrażenia

Dzisiejszy post piszę już po drugiej stronie oceanu.Mimo że w Ameryce byłam już wiele razy, i za każdym razem brakowało mi czasu na zwiedzanie i próbowanie nowych potraw, dopiero pieczątka w paszporcie dzięki  której nie muszę opuszczać kraju za 6 miesięcy i fakt że moja mama idzie spać kiedy ja jem obiad sprawiły że poczułam jak daleko jestem od domu.

W Toronto byłam po raz pierwszy latem 2013 roku, zamiast koczować na lotnisku w oczekiwaniu na lot do Europy postanowiliśmy zwiedzić miasto. Nie jestem w stanie powiedzieć gdzie wtedy trafiliśmy ale zapamiętałam to miasto jako zielone, ciche, spokojne gdzie wszyscy uprawiają sport i jedzą zdrowe organiczne jedzenie.

Dzisiaj widzę że Toronto jest zupełnie inne niż je zapamiętałam. Miasto jest do bólu amerykańskie, szklane wieżowce rosną po horyzont, drogi pełne samochodów z pieszymi zepchniętymi gdzieś na 1-metrowy chodnik i rowerzystami w kaskach. Jedzenie to głównie fast-foody, albo coś co każdego dietetyka przyprawi o zawał. W naszym tymczasowym apartamencie znajdującym się w samym centrum na 16-tym piętrze nie da się wieczorem otworzyć okna bo czuć zapach wszystkich możliwych fast foodów z okolicy. Podobno Kanada to ta „lepsza” Ameryka, a Kanadyjczycy różnią się od sąsiadów z południa. Na pewno nie jeśli chodzi o sposób odżywiania, co druga reklama w tv to frytki, hamburger i wielka dolewka. Komunikacja miejska jak na standardy amerykańskie niezła, ale dla Europejczyka to tragedia. Miasto wydaje mi się bardzo brudne, ale po Amsterdamie każde miasto sprawia takie wrażenie. Najgorsze że na ulicach jest mnóstwo bezdomnych, mam nadzieję że nie są groźni!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s