Las Vegas

Las Vegas miasto położone w Nevadzie, najbardziej pustynnym ze wszystkich stanów w USA. Podobno panorama oświetlonych drapaczy chmur widziana jeszcze z pokładu samolotu robi niesamowite wrażenie. Ja również byłam pod wrażeniem ale deszczu tropikalnego który zastaliśmy w połowie drogi, gdzieś na pustyni Mojave.  Po obu stronach autostrady stacji paliw lub jakiegokolwiek schronienia brak, a w radio co chwile radzili aby zostać w domu. Na szczęście udało nam się bezpiecznie dotrzeć do „takiego Woodstocku tylko że dla bogatych” według męża, lub „Port Aventura tylko że z kasynami” według mnie.

Wbrew pozorom podczas 5 dniowego pobytu, mimo że na Stripie czyli głównej ulicy, picie alkoholu było dozwolone, widzieliśmy tylko jednego zataczającego się mężczyznę, który i tak był eskortowany do pokoju hotelowego przez swoich znajomych.

W kasynach po dokładnym i wielokrotnym sprawdzeniu daty urodzenia (w Stanach picie alkoholu dozwolone jest od 21 lat) serwowali różnego rodzaju drinki i napoje bezalkoholowe niezależnie od pory dnia oraz ilości dolarów w maszynie. Obok nas siedziała kobieta która miała ponad 3000 dolarów i sprawiała wrażenie jakby grała dla zabicia czasu, my mieliśmy maksymalnie 5 zielonych i ogromną nadzieję że wrócimy do domu bogaci.

Pomiędzy hotelami można było się swobodnie przemieszczać,  w jeden dzień odwiedziliśmy Rzym,  Nowy Jork, Paryż, Wenecję, niestety za wstęp na baseny już trzeba było dopłacić od 20 dolarów w górę, a i tak wszystko było zapełnione.

Za to miłośnicy jedzenia będą zachwyceni. Co dobrego można zjeść w mieście grzechu? O tym już w następnym poście :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s