Santa Monica

Santa Monica kojarzy mi się przede wszystkim z popularnym w latach 90-tych ubiegłego wieku serialem Słoneczny Patrol. Nie wiem jak było w Polsce ale w kraju w którym się wychowałam był absolutnym hitem. Pamiętam jak któregoś dnia w szkole kazano nam narysować kim chcielibyśmy zostać w przyszłości, wbrew oczekiwaniom na większości kartek nie pojawiły się księżniczki, piosenkarki lub modelki, lecz dziewczyny ubrane w jednoczęściowe czerwone stroje,z blond czupryną i chudymi nogami. Ja również chciałam zostać ratowniczką, ale nie zależało mi na ratowaniu ludzi tylko na wylegiwaniu się na plaży przez cały dzień.   Kiedy jednak zostałam posądzona o kopiowanie przez koleżanki z ławki, narysowałam coś innego, no i dokładnie tym zostałam, mimo że w zawodzie nie pracuje:)

Wbrew temu co pokazywano nam w serialu woda w Pacyfiku okazała się lodowata! Plaża i okolice okazały się dokładnie takie same, były charakterystyczne budki dla ratowników, policjanci ubrani w mundurki z krótkimi spodenkami, i ratownicy patrolujący w żółtych pickupach z czerwonym napisem „lifeguard”. Nie zabrakło też ludzi uprawiających jakiś rodzaj sportu, lub bawiących się na plaży przy ognisku z zachodem słońca w tle.

Niestety po zmroku wszyscy ludzie „zamienili się” w bezdomnych, narkomanów, i wyglądających na członków gangu. Wycieczka po piwo do sklepu na przeciwko hotelu, sprawiła że w końcu poczułam się jak bohaterka serialu niestety nie Beverly Hills 90210 a raczej CSI.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s